Evin temizliğinin göstergelerinden biridir cam temizliği. Gündüz temizlik şirketi, bu cam temizliği konusunda özel malzemeler  kullanmakta ve özen göstermektedir. Evde camlarımızı temizlik yaparken ilk sıraya alırız. Temizlik şirketleri çalışma esnasında bir sıralamaya uyar. Bu sıralama genellikle dıştan içe ve yukarıdan aşağıya doğrudur.Ev temizliğine ilk önce camlardan ve dış cephenin temizlenmesinden başlanır.

Cam temizliğinde de bu esasa göre hareket edilir. Öncelikle perdeler  de eğer kirlenmişse onlarla işe başlanır. Perdeler yıkamaya konulur, kornişlerin ve duvarların tozu alındıktan sonra çerçevelerin temizliğine sıra gelir. Temizlik personelimiz her çerçeve malzemesine göre ayrı temizleyici kullanır. Çerçeveler önceleri ahşap malzeme ile yapılıyordu. Üzerleri yağlı boyalı. Bunlar zaman içerisinde sararır, ısı değişiminin de etkisiyle  bir süre sonra soyulmaya başlar  daha sonra da macunları dökülürdü. Her sene sıkı bir bakımdan geçirilmesi gereken bu ahşap  çerçeveler zamanla yerini daha dayanıklı ve daha kolay  kullanılan, farklı açılış fonksiyonları bulunanlara bıraktı.

Temizlikte ve cam temizliği işleminde, iyi malzeme kullanıldığında çok daha iyi sonuç veriyor. Pvc malzemelerin temizlenmesinde krem temizleyiciler kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Durulama gerektiren bu temizleyiciler, durulanmaması halinde sararmaya yol açtığından ihmal edilmemeli. Alüminyum veya metal malzemenin kullanıldığı çerçeveler de ise kesinlikle asitik içeriğe sahip temizleyiciler ile temas ettirilmemeli. Bu temizlik  maddeleri geri dönüşü olmayan zararlar verebilir. Kararabilir ve parlaklığını yitirebilir.